Letni program 2018 Medijsko središče Prijava na e-novice

PRIDRUŽITE se nam tudi v letu 2018
Članarina PD Kamnik PZS ima številne podrobnosti o katerih si lahko preberete tukaj.

Vsi člani PZS so upravičeni do 25% popusta pri letni naročnini na Planinski vestnik in znaša 29,25 € (osnovna cena celoletne naročnine je 39 €).

puscica
Hitre povezave
alpinizem turno kolesarjenje športno plezanje ciciban planinec in mladi planinec
Strokovni članki / publikacije
  • Nujno obvestilo o ZAPRTI pisarni v od 10. do 13. 4. 2018 (PD)

Spoštovani,
    obveščamo Vas, da bo zaradi izrednega dogodka pisarna PD Kamnik v času uradnih ur zaprta od 10. do 13. 4. 2018. Hvala za vaše razumevanje.
  • Na velikonočni konec tedna v gorah 4. stopnja nevarnosti snežnih plazov (PD)

Za prihodnje dni je za visokogorje napovedana 4. stopnja, to je velika nevarnost proženja snežnih plazov. Zaradi novih padavin se bodo lavinske razmere slabšale. Predvsem v Julijskih Alpah se pričakuje spontano plazenje številnih manjših in tudi srednje velikih plazov s strmejših pobočij, možni bodo tudi posamezni veliki plazovi. Nižje, kjer bo deževalo, se bodo s strmejših pobočij prožili posamezni plazovi mokrega snega, tudi talni. Nevarnost snežnih plazov se bo postopno povečala in bo predvsem v Julijcih od sobote dalje VELIKA, a tudi drugod bodo razmere precej nestabilne.
  • Srečanje pohodnikov in turnih smučarjev SMUČKA - CEPIN (VO)

Planinsko društvo Kamnik vabi na srečanje pohodnikov in turnih smučarjev »SMUČKA - CEPIN«, ki bo v nedeljo, 25. marca 2018 v Koči na Kamniškem sedlu.

Srečanje je posvečeno spominu članom PD Kamnik, ki so svojo življenjsko pot končali v gorah.

• Malo planino zavzele Vesele Gorice (MO)

Komaj smo čakali počitnice in mi smo jih začeli že takoj po pouku. Z vso prtljago smo se na Ravneh skobacali iz avtov in ob vsem vznemirjenju skoraj pozabili nekaj stvari v avtih. Še zadnji pozdrav staršem in že smo zagazili v sneg. Med hojo se že spletajo nove in utrjujejo stare vezi med planinsko mladino. Tokrat vem, da se bomo imeli super.
Naše planinske koče
Plezalna stena
Kamniška koča na Kamniškem sedlu
ZAPRTA

Cojzova koča na Kokrskem sedlu
ZAPRTA

Vreme

Vremenska napoved

Četrtek, 26.4.2018 ob 7h Napoved za GORSKI SVET

Danes bo oblačnost naraščala, vse pogosteje bo tudi megleno. Pozno dopoldne se bodo začele pojavljati padavine. Meja sneženja bo sprva na okoli 2500 m, popoldne in zvečer se bo spustila do okoli 1800 m. Sprva bo pihal šibak jugozahodnik, popoldne in zvečer se bo veter obračal na severno do vzhodno smer. Temperatura na 1500 m bo opoldne okoli 10, na 2500 m pa 3 °C, popoldne se bo hladilo.

Vir: Agencija Republike Slovenije za okolje
2018-04-26 06:59
© Planinsko društvo Kamnik, 2018 | Šutna 42, 1240 Kamnik | tel.: 01/8391-345 | fax.: 01/8391-345 | e-pošta