Arhiv dogodkov - december, 2017
03.12.2017: DOM v GORAH (762 m) VO
Turo bomo začeli na železniški postaji v Hrastniku. Pot gre najprej po travniku, nato po cesti, dokler ne pridemo v gozd. V gozdu je pot po pobočju in včasih zahteva malo več pazljivosti, predvsem, če bo sneg ali celo nekoliko ledu zaradi shojenega snega. Na vrhu je cerkvica in planinski dom, ki slovi po jedači.
13.12.2017: OSNOVNI TEČAJ ZA VARNEJŠO HOJO V PLANINE V SNEGU VO
Tečaj je namenjen predvsem tistim, ki hodijo v hribe tudi pozimi oz. takrat, ko je na njih še sneg in led - vendar ne ledeni¬ki, a še nimajo veliko znanja in izkušenj. Na njem naj bi dobili osnovno znanje o potrebni opremi in njeni uporabi za varnejšo hojo v snegu v hribe, o nevarnostih, ki pretijo v zasneženih planinah in osnovah pravilnega gibanja. Zanimiv pa je tudi za tiste z več izkušnjami, ker lahko na njemu izpopolnijo svoje znanje.
26.12.2017: Viševnik, 2050 m VO
Viševnik je eden od najvišjih vrhov v grebenu, ki ločuje Pokljuško planoto od doline Krme in verjetno najbolj obiskan dvatisočak v Sloveniji. Nadmorska višina izhodišča in enostavnost vzpona sta glavna “krivca” za njegovo popularnost, seveda pa je v zimskem času potrebna večja previdnost zaradi možnosti plazov. Pa tudi razgled je odličen. Na vrhu se nam odpre razgled po vrhovih Triglavskega narodnega parka, na Očaka, na Bohinjske vrhove., ...