Objavil/a: Matjaž Šerkezi, nedelja, 2. april 2017, ogledov: 1062

Vabilo na dobrodelno predstavo Resnica

Lions klub Kamnik v sodelovanju z Leo klubom Kamnik vas vabi na ogled dobrodelne predstave: Resnica

Šentjakobsko gledališče Ljubljana, komedija - v sredo, 5. aprila, ob 20.00, Velika dvorana doma kulture Kamnik.

Vstopnina: 10 € (Zbran denar bomo namenili za nakup defibratorja, ki bo lociran v Kamniški koči na Kamniškem sedlu.)

Resnica

Avtor: Florian Zeller
Režija: Gregor Tozon
Prevod: Andraž Ravnik
Scenografija: Ana Rahela Klopčič
Kostumografija: Zvonka Makuc
Asistent kostumografije: Bojan Vister
Izbor glasbe: Darja Hlavka Godina

Premiera: 29. november 2014
Predstava traja 1 uro in 30 minut
Igrajo:
Michel..........Damijan Perne
Alice............Katarina Batagelj
Paul.............Grega Usenik
Laurence......Ksenija Hlebec Švalj
Pacient........Janez Vlaj / Bojan Vister / Marko Skok

Nagrade:
NAJBOLJŠA PREDSTAVA po izboru strokovne žirije na 28. Čufarjevnih dnevih, Jesenice 2015.
DAMIJAN PERNE, nagrada za najboljšo moško vlogo na 28. Čufarjevnih dnevih, Jesenice 2015.

Avtor Florian Zeller, v mesecu juniju nagrajen s prestižno francosko nagrado Molière za našemu gledalstvu poznano pretresljivo »tragično farso« OČE, se predstavlja občinstvu v letošnji sezoni s čistim nasprotjem, z noro komedijo RESNICA (La Vérité). Dva priletna ljubezenska para se motovilita skozi goščavo laži in prevar do samega absurda te pikantne pariške zgodbe. Vse se dogaja pod okriljem trdovratnega tajenja, znanega sredstva, ki se ga skrivni ljubimci in ljubice oprijemljejo kot rešilne bilke. Okusite mojstrsko pripravljen, sodoben, topel obrok!

Pripravljen v francoski komedijski kuhinji. Bon appétit!

20170403_resnica_002